KURUMSAL


1985 yılında mobilya dekorasyon işiyle yola çıkan Dovi, bugün pek çok insanın tercih ettiği ofis mobilya sistemlerini tasarlıyor ve üretiyor.

Herkesin kendisinden bir şeyler bulabildiği özgün, sade ve şık tasarımları size farklı seçenekler sunarak çalışma ortamlarınızı daha keyifli hale getiriyor. Gelişen teknoloji ve modern hayatın getirdiği yenilikleri sürekli takip ederek her yeni gün gelişiyor, hizmet kalitesini arttırmak ve sizlere kusursuz hizmeti sunabilmek için yıllardır kendimizi yeniliyoruz. Dovi Ofis Mobilyaları olarak Merzifon / AMASYA Organize Sanayi Bölgesinde 40.000m2 alan üzerinde son teknolojinin kullanıldığı tesislerimizde, müşterilerimiz için yüzlerce farklı tasarımlar üretiyoruz. Temel hedefler ve değerlerimiz doğrultusunda ofis mobilyaları alanında sadece Türkiye’de değil dünyanın değişik ülkelerine ihracat yapmaktayız. Dünyaya açılan bir marka olarak, gücümüzü müşterilerimizin memnuniyetinden alarak özverili çalışanlarımız ile  siz değerli müşterilerimizin çalışma mekanlarına  farklı ve özgün tasarımlarımızla değişik trendler sunmaya devam ediyoruz. Modern teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, siparişten sevkiyata otomasyon sistemini kurmuş olan sayılı ofis mobilyası üreticilerinden birisi olup başarımızın haklı gururunu müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız. Ofis mobilyası alanında kullandığımız hammaddelerimizden birisi olan “E1 kanserojen madde içermeyen suntalem” , uluslararası standartlarına göre Türk Patent Enstitüsü tarafından Endüstriyel Tasarım Tescili ile patentlidir. Ayrıca ISO 9001:2000 ve TSE belgelerimizde mevcuttur. Kaliteden ödün vermeden vizyonumuz doğrultusunda hedeflerimizi daha yukarılara taşıyarak, sektöründe sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen firmalarından biri olmak için çalışmaya devam edeceğiz.

www.atlantixgaming.com
Kalite Anlayışımız

Kalite Anlayışımız

Dovi, kurulduğu günden itibaren, kaliteli ürün ve yüksek standartta hizmet sağlamayı hedefleyen ve gerçekleştiren, güvenilirliği her zaman ön planda tutan bir firma olmuştur. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikim ile sağlamış olduğumuz gelişmede;  müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru bir biçimde analiz ederek ve kaliteden vazgeçmeden uygun süreçler kullanmamızın ilerlememizde büyük payı olmuştur.

Uluslararası standartlarda müşteri memnuniyeti ilkesine daima bağlı kalarak, sürekli gelişim ve ileri teknoloji anlayışı ile iç pazarda lider olmaya ve yurtdışında da  rekabet gücüne ulaşmaya,

Çevreye duyarlı olmaya ve hizmet sunduğumuz kuruluşlarda da bu duyarlılığı yaygınlaştırmaya.

Çalışanların memnuniyetine, eğitimine ve takım ruhuna önem veren işletme kültürümüz sayesinde, tüm personelimizin katılımı ve desteği ile yürüteceğimiz  faaliyetler sonucunda ulaştığımız kalite düzeyini daha da ileriye götürmeye, 

Geniş ürün yelpazemiz, bilgi birikimimiz ve tecrübemizle bu politika ve değerlerin tamamını uygulayarak sürekli büyümeye ve gelişmeye kararlıyız.
Tasarım Anlayışımız

Tasarım Anlayışımız

Dovi, uzmanlaşmış olduğu ofis mobilyası sektöründe, firmalara tasarımın ürüne dönüştürülmesi sürecinin tüm aşamalarında hizmet vererek Türkiye’de bir ilk olmuştur. Ofis ortamları için pratik ve sıra dışı ürünleri geliştirirken müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hareket eder. Değişen ve sürekli yenilenen, trendlere uyum sağlayan, inovatif yapısıyla kullanıcısına hayatı kolaylaştıran ürünler sağlamayı amaçlar. Hayata geçirilebilecek tasarımların üretici ve kullanıcı arasındaki bağı kurduğuna inanan Murat Erciyas, tasarım sürecinin bütüncül bir yaklaşımla ele alınması gerektiğini düşünmektedir. Bu kapsamda, ürünü ortaya çıkarırken estetik, pratik ve dönemin trend çizgilerini göz önünde bulundurmaktadır. Erciyas, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde  “Dynamics of Production for Industrial Designers” dersini vermektedir.  Ayrıca “Industrial Design I ve II” stüdyolarına girmektedir.

Başarı İçin Ofis Tasarımına Önem Verin
Özellikle son yıllarda tüm dünyada ofis tasarımının önemi giderek artıyor. Ofisinizde rahatlıkla çalışmanızı sağlayacak tasarımları belirmek ve çalışma alanınıza uygun opsiyonlara sahip olmak şirketiniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır.
Ofis dizaynı doğru bir şekilde dekore etmek size ve çalışanlarınıza sağlıklı ve keyifli çalışma ortamı kazandıracaktır. Ofis bugün sadece işlerin yürütüldüğü alanlar değil şirket imajının müşterilere direkt aktarıldığı yerler olarak görülmektedir. Günümüzde özellikle profosyonel çalışan kişiler başarılarına  süreklilik katmak için ofis tasarımına fazlasıyla önem vermeyi tercih etmektedir. Biz doğru ve rahat tasarlanmış ofis ortamlarında çalışanların daha mutlu ve verimli çalıştığını biliyoruz. Doğru tasarımlar, rahat alanlar müşterileriniz için şüphesiz en iyi izlenimi oluşturacaktır.

Başarı İçin Ofis Tasarımına Önem Verin

Çalışanlarınız için motivasyon öğelerini sadece ofis içerisinde bir araya getirebilirsiniz.

Çalışanlarınız gelişi güzel hazırlanmış bir ofis yerine daha özenli daha estetik ve ergonomik alanlarda, olduğundan çok daha aktif çalışacaktır.  Çalışma alanını gereksiz tüm araç ve gereçlerden uzak tutmalısınız. İş odaklı ofis dizaynı bugün en önemli faktörlerdendir. Çalışma alanında iş görebilmenin dışında yer alan tüm nesneleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu hem çalışanlarınızın dikkatini dağıtacaktır hem de çalışma alanınız da hareket alanını sınırlandıracaktır. Ergonomik ofis de son derece önemlidir. Çünkü şirketlerin her bölümü başlı başına bir fonksiyon üstlenir ve bölümlerin çokluğu karmaşık yapıyı çoğaltır. Departmanlar arasındaki karmaşık ilişkiler çözüldüğü zaman da çalışma performansında artış ve hız sağlanabiliyor. Bu da beraberinde verimliliği getiriyor.

Özel Tasarımlar ile Ofis Mobilyası Dünyasını Keşfedin

Modern, estetik, ergonomik ve kaliteli ürünler tasarlamayı amaçlayan Dovi, tasarım yönüyle farklılaşmayı amaçlamaktadır.

Tasarım günümüzde en önemli kriterlerden birisidir. Farkındalık oluşturabilmek için ise özel bir tasarıma sahip olmak belki de en önemli unsurdur. Müşterilerin bir çoğu marka ile karşılaştığı ilk an satın alma kararını verir. Doğru bir imaj oluşturmak için ise doğru tasarımlara yer vermek son derece önemlidir. İnsanların akıllarında kalmanın en etkili yolu görsel olarak onları etkileyebilmektir. Bir çok işveren ofis dizaynında yönetici odalarını ve bekleme alanlarını özenle dekore eder.  Mutlaka şirket içerisinde atılan her adım önce müşteri içindir ama çalışanların motivasyonunu göz ardı etmek başarılı iş sonuçları için yapılan en büyük hatadır. Bu nedenle şirket içinde yapılan dekorasyonda bütünlük önemlidir. Şirketinize gelen her konuk için farklı bir etki bırakmanın yolu farklı tasarımlarla dekore edilmiş ofis ortamları ile mümkündür.

Şirketinizin prestijini müşteriye yansıtırken ofis mobilyaları önemli bir yere sahiptir. büro mobilyaları müşteriye güvenilirliği, başarıyı, imajınızı aktarmanıza yardımcı olur. Özenle seçilen büro mobilyaları hem çalışanlarınız için hem de müşterileriniz için etkileyici olacaktır.

Geçmişten Günümüze Türkiye'de Mobilya Sektörü

Türkiye’deki ofis mobilyaları sektörünün 1940’lı yıllardan sonra gelişmeye başladığı söylenebilir.

Bu gelişime, 1960’larda Türk bankacılık sektörünün gelişmesi hız katmıştır. 1980’li yıllarda daha çok ithal edilerek karşılanan ofis mobilyası gereksinimi, 1990’larda yerli üreticilerin yeniden yapılanmasına zemin hazırlamıştır. Sanayi ve İşadamları Derneği (OMSİAD) verilerine göre Türkiye mobilya pazarının büyüklüğü 6 milyar dolardır. Bu miktarın yüzde 20 ila 30’ luk kısmını ofis mobilyası oluşturmaktadır. Bu da Türkiye’deki mobilya pazarının 1,2 ile 1,8 milyar dolar arasında olduğunu göstermektedir. Bu rakamın net olarak belirlenmesi kayıt dışı üreticilerin varlığı yüzünden zorlaşmaktadır. Türkiye’nin ofis mobilyaları ihracatında Almanya, Irak, Fransa, Hollanda Rusya, Yunanistan ve İran; ithalatında ise Çin, Almanya, İtalya, Vietnam, ABD, Endonezya ve Polonya ön plana çıkmaktadır. Gelişmeye çok açık olan bu sektördeki rekabet ise yine 1990’lardan itibaren artmaya başlamıştır. Artan rekabette ayakta kalmak için modern pazarlamanın temel unsuru olan müşteri odaklı düşünmek bir zorunluluk haline gelmiştir.

İş yaşamında ergonomi; kişilerin anatomik yapıları ile çalışma koşullarının uyumluluk haline getirilmeye çalışılmasıdır. İş güvenliğinin öneminin daha çok farkına varıldığı, önemsendiği ve meslek hastalıklarının (boyun düzleşmesi, boyun fıtığı, bel fıtığı, kas ağrıları vb.) arttığı günümüzde ofislerin temel öğesi olan masalar, bilgisayarlar ve sandalyelerin konumu ergonomi açısından nasıl olmalıdır? Ofis masaları çalışanların rahat hareket edebileceği büyüklükte, yüzeyi ışığı yansıtmayacak şekilde olmalıdır. İdeal masa yüksekliği 75-80 cm civarındadır, bacakların girebileceği kadar boşluk olmalıdır. Masanın ortalama boyu 40-45 cm civarında olsa da çalışma sandalyeleri ayarlanabilir olmalıdır. Sırt desteği olmakla birlikte bu destek kısım aşağı yukarı, öne arkaya doğru hareket ettirilebilmelidir. İş sağlığı konusunun öneminin oldukça arttığı günümüzde çalışan personelin, özellikle masa başında oturan personelin kalıcı sağlık sorunları ile karşılaşmaması için vücut yapısına uygun sandalye ve masalar tercih edilmelidir. 

Daha düşük maliyete ulaşmak için ucuz olan ürünleri almaktan kaçının. Görsel olarak istediğinize yakın olsalar da ucuz ürünler ikinci hatta üçüncü kalite malzemelerden üretilmekte ve dayanıklı olmadığı gibi aynı zamanda insan sağlığını da tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle maliyeti düşük tutmak adına daha kısa süre kullanabileceğiniz ve sağlıksız ürünleri tercih etmemenizde yarar vardır. Bütün günü üzerinde geçireceğiniz ofis koltuğunun rahat olması oldukça önemli. Şimdilerde çalışanların rahatlığının ne derece önemli olduğunun bilincinde olan tasarımcılar ortopedik ofis koltukları tasarlıyor. Sizde bu tasarımlardan birini tercih edebilirsiniz.

Büro koltuklarınızın rahat olması çalışma performansınızı arttıracak, ofisinize gelen müşterilerinizi de oldukça memnun edecektir. Ofis mobilyası klasik ve modern olarak iki türde tasarlanır. Modern tasarımlar genellikle geometrik şekillerle süslenmiş, canlı renklerin hakim olduğu daha enerjik tarza sahiptir. Daha sık rastladığımız klasik model ofisler ise; ahşabın ağırlıklı olduğu ağır masa ve dolaplardan oluşan, daha düz çizgilere hakim bir konseptlerdir. Bireysel çalışmalardan takım çalışmalarına kadar, aynı tarz bileşenleri ile Workstationlarımızda tam bir kullanıcı memnuniyeti hedeflenmiştir.